Dywan dla alergika

Większość osób, zmagająca się z różnego rodzaju uczuleniami, na samo stwierdzenie „dywan dla alergika” reaguje negatywnie. Panuje przekonanie, że dywan jest jednym z największych siedlisk kurzu i roztoczy, czyli tych czynników, które negatywnie wpływają na zdrowie alergików i przyczyniają się do pogorszenia się ich samopoczucia. Jest to jednak zbyt duże uogólnienie, idąc bowiem tym tokiem rozumowania, z mieszkań powinny zniknąć wszystkie elementy tapicerowane i materiałowe.

Podstawową kwestią, o jaką w szczególny sposób trzeba dbać w pomieszczeniach użytkowanych przez alergików, jest czystość. Dotyczy to w równym stopniu kanap, foteli, zasłon, ale także dywanów. Rozwiązaniem kłopotów z kurzem zgromadzonym w dywanie jest jego częste czyszczenie. Najważniejszy jest oczywiście odkurzacz, który zwykle uruchamiamy codziennie, ale także regularne pranie dywanu, wykonywane w sposób profesjonalny, a co za tym idzie – skuteczny.

Dywany dla alergika

Jak zatem zadbać o dywany dla alergika? Jak wspomnieliśmy – najważniejsze jest odkurzanie. Częstotliwość tego zabiegu zależna jest między innymi od stopnia zabrudzenia materiału oraz faktu, czy w domu są zwierzęta. W takim przypadku można mówić o obowiązku codziennego odkurzania. W dobie urządzeń automatycznych nie jest to czasochłonna czynność, ponieważ odkurzacze same mogą uruchamiać się o oznaczonej porze.

Innym aspektem, o jakim warto pamiętać, jest okresowe trzepanie dywanu. Nie wystarczy rozwieszenie go na balkonie. Najwyższą skuteczność tego zabiegu uzyskamy, korzystając z tradycyjnych metod, czyli ręcznej trzepaczki. Intensywne uderzanie w materiał usunie większość zabrudzeń z runa oraz wewnętrznych części dywanu. Trzepanie warto przeprowadzać co najmniej raz na kilka miesięcy.

Dywany dla alergików a pranie

Osobną kwestią, której nie można pominąć, mówiąc o niemal sterylnej czystości, jest pranie, któremu dywany dla alergików powinny być poddawane regularnie. Pamiętajmy, że nie wystarczą popularne odkurzacze piorące, które najczęściej eliminują jedynie zabrudzenia z wierzchniej części materiału. Aby osiągnąć pożądany efekt, niezbędne jest zlecenie usługi prania metodą na wskroś, która od wielu lat stała się sprzymierzeńcem alergików.

Pranie dywanów w Warszawie sposobem na wskroś realizuje Cleanserwis24. Czym wyróżnia się ta usługa i dlaczego doskonale sprawdza się w przypadku osób uczulonych? Odpowiedź tkwi w samej nazwie metody. Woda oraz detergenty penetrują materiał, usuwając kurz i roztocza także z głębszych jego części. Dywan wraca do użytkownika czysty i pozbawiony wszelkich alergenów.

Dbałość o porządek w mieszkaniu alergika jest prawdziwym wyzwaniem. Oprócz częstszego niż zwykle sprzątania pomieszczeń należy zadbać o właściwy stan dywanu. Doskonałym rozwiązaniem jest jego regularne i efektywne pranie, eliminujące kurz i roztocza, będące przyczyną przykrych dolegliwości zdrowotnych.

Udostępnij: