Dywan Shaggy – jak czyścić, żeby nie zniszczyć?

Dywany shaggy swą nazwę wzięły z języka angielskiego, w którym wyraz „shaggy” oznacza włochaty. To cecha wyróżniająca te ogromnie popularne dywany, które jednocześnie przysparzają ich posiadaczom sporych kłopotów z czyszczeniem. Długie włosie sprzyja gromadzeniu się kurzu, a z czasem powstawaniu nieprzyjemnego zapachu czy przykrych dolegliwości związanych z alergią na roztocza. Jak zatem poradzić sobie z pielęgnacją dywanu shaggy?

Shaggy dywan wymaga podstawowych zabiegów, takich jak odkurzanie. Warto jednak stosować wysokiej jakości urządzenia, wyposażone w turboszczotki. To akcesorium wręcz niezbędne dla każdego posiadacza tego rodzaju dywanu. Należy również pamiętać o okresowym trzepaniu dywanu, dzięki czemu usuniecie większość zabrudzeń zgromadzonych nie tylko w runie, ale także między włóknami. Kluczowe znaczenie ma jednak stwierdzenie „większość zabrudzeń”. Aby skutecznie wyczyścić dywan shaggy, trzeba go bowiem wyprać.

Czyszczenie dywanów shaggy Warszawa

Jak przeprowadzić i komu zlecić czyszczenie dywanów shaggy w Warszawie? Jak wspomnieliśmy, runo – z uwagi na jego długość – wymaga odpowiedniego traktowania. Można oczywiście próbować samodzielnie przeprowadzić zabiegi pielęgnacyjne z wykorzystaniem odkurzaczy piorących, należy jednak mieć na względzie konieczność dokładnego wysuszenia dywanu, zanim znów trafi do pokoju.

Jakakolwiek wilgoć, która w przypadku modeli shaggy może się skutecznie ukrywać w głębszych warstwach materiału, może się przyczynić do zniszczenia dywanu. Pierwszym tego objawem będzie przykry zapach, będący wynikiem pleśnienia materiału. Runo nie będzie już tak miękkie, jak dawniej, dlatego też dywan utraci swą wyjątkową estetykę. Rozwiązaniem polecanym każdemu właścicielowi dywanów shaggy jest zlecenie usługi prania profesjonalnej firmie, dysponującej odpowiednim sprzętem i doświadczeniem.

Pranie dywanów shaggy Warszawa

Pranie dywanów shaggy w Warszawie wykonuje Cleanserwis24. Usługa jest kompleksowa, co oznacza, że obejmuje nie tylko samo czyszczenie, ale także odbiór i dowóz czystego dywanu do klienta. Pranie odbywa się z wykorzystaniem sprzętu oraz detergentów, przeznaczonych do stosowania z określonym rodzajem materiału. Jest to gwarancja nie tylko najwyższej jakości usługi, czyli osiągnięcia pożądanego efektu estetycznego, ale także bezpieczeństwa zarówno dla runa, jak i tkaniny znajdującej się w głębszych warstwach dywanu.

Ile trzeba zainwestować, aby wyczyścić dywan shaggy? Pranie można wykonać tanio. Koszt usługi nie jest wysoki, a zależy między innymi od powierzchni dywanu. Kontakt z Cleanserwis24 znacznie ułatwi precyzyjne oszacowanie wartości usługi. Konsultanci na podstawie informacji przekazanych przez klienta, wskażą dokładnie cenę kompleksowej usługi. Co więcej, pranie przez profesjonalistów zapewnia bezpieczeństwo dywanu, dzięki czemu nie ulegnie on zniszczeniu, a tym samym nie będzie konieczności wymiany na nowy.

Pranie dywanu shaggy, z uwagi na długość runa, jest kłopotliwe, szczególnie w warunkach domowych. Nieumiejętnie wykonane może przyczynić się do uszkodzenia dywanu, dlatego też najlepszym wyborem jest powierzenie realizacji tego zabiegu profesjonalistom.

Udostępnij: