Jak samodzielne wyprać dywan i czy warto?

Dywan nadaje wnętrzom przytulności, a także indywidualnego wyglądu. Warto więc zadbać o to, by zawsze pozostawał schludny i stanowił ozdobę naszego pokoju. Wiosenne porządki to idealna okazja do tego, by zadbać o jego nieskazitelny wygląd. Zanim jednak zabierzemy się do samodzielnego prania dywanu, musimy zastanowić się nad kilkoma aspektami.

Przede wszystkim powinniśmy określić, z jakiego materiału wykonany jest nasz dywan. Może być to m.in. wełna, nylon lub wiskoza. Każdy będzie wymagał różnego rodzaju opieki. Podobnie z zabrudzeniami. Pranie dywanu, który poplamiony jest czerwonym winem będzie przebiegało inaczej, niżeli usunięcie z niego zaschniętej gumy do żucia.

Jak prać dywan?

Nim przystąpimy do prania dywanu, w pierwszej kolejności musimy dokładnie oczyścić go z kurzu i pyłu za pomocą odkurzacza. Szczególnej uwagi wymagają dywany z długim runem, czyli rodzajem powierzchni włókiennej tkaniny, ponieważ zabrudzenia wnikają głęboko w ich strukturę. To jednak nie koniec listy rzeczy do zrobienia. Kiedy dywan będzie już gotowy do prania, powinniśmy starannie dobrać i zakupić preparaty przeznaczone do czyszczenia dywanów.

I tutaj zaczynają się schody. Na rynku dostępnych jest wiele detergentów do prania dywanów. Dobranie nieodpowiedniego specyfiku może nie przynieść oczekiwanych efektów, a nawet zniszczyć strukturę materiału. Rodzi się także pytanie – jaką metodą samodzielnie uprać dywan? Skuteczniejszy będzie sposób na sucho czy mokro? Brak odpowiedniej wiedzy w tym zakresie prawdopodobnie dostarczy nam dodatkowych problemów.

Pranie dywanów – Warszawa 

Z pomocą specjalistów unikniesz wszystkich nieprzyjemności oraz nie narazisz się na dodatkowe koszty. Cleanserwis24 jako jedna z nielicznych firm w Warszawie oferuje innowacyjną metodę prania dywanów na wskroś. Oznacza to, że czyszczenie będzie jeszcze bardziej efektywne. W trosce o Państwa wygodę oraz cenny czas proponujemy kompleksową usługę prania dywanów razem z odbiorem na terenie Warszawy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skontaktowaniem w przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań. Służymy pomocą!

Udostępnij: