Pranie dywanów czy odkurzanie?

Odkurzanie dywanów jest czynnością wpisaną na stałe w codzienne lub cotygodniowe porządki. Dzięki regularnemu sprzątaniu usuwamy powierzchniowe zabrudzenia stałe w postaci kurzu, piasku czy okruchów. Ma to szczególne znaczenie przede wszystkim wśród alergików, dla których czysty dywan wiąże się bezpośrednio z ich dobrym samopoczuciem.

Nie zawsze jednak wystarczy tradycyjny odkurzacz, nawet najwyższej klasy, aby skutecznie wyeliminować roztocza, kurz czy plamy, jakie niestety często pojawiają się na materiale. Wówczas niezbędne jest pranie dywanu, które powinno się przeprowadzać co najmniej dwa razy w roku – przy okazji wiosennych i jesiennych porządków.

Odkurzacz do prania dywanów

Częstym rozwiązaniem, z jakiego korzystamy w warunkach domowych, jest odkurzacz do prania dywanów. Sprzęty te dostępne są dziś powszechnie, a ich cena nie jest wygórowana, dlatego też chętnie wybieramy odkurzacz z funkcją prania. Warto jednak pamiętać, że klasyczne odkurzacze piorące usuwają jedynie zabrudzenia z runa. Bród pozostaje natomiast w głębszych warstwach materiału.

Co więcej – odkurzacze piorące intensywnie namaczają materiał, który – szczególnie w sezonie jesiennym czy zimowym – trudno dokładnie wysuszyć w warunkach domowych. Brak odpowiedniej wentylacji czy optymalnej temperatury sprawia, że mocno wilgotny dywan może z czasem wydzielać nieprzyjemny zapach, a w skrajnych przypadkach – ulec uszkodzeniu. Warto więc decydować się na pranie w pełni bezpieczne, realizowane przez profesjonalne firmy.

Profesjonalne pranie dywanów

Jak wspomnieliśmy, alternatywą dla domowych odkurzaczy, jest profesjonalne pranie dywanów. Sposobów czyszczenia jest co najmniej kilka, jednak największą skutecznością wykazuje się metoda na wskroś. Woda oraz detergent docierają do najgłębszych warstw materiału, usuwając wszelkie zabrudzenia. Środki dostosowywane są do rodzaju tkaniny, z jakiej wykonano dywan, co eliminuje ryzyko jego uszkodzenia.

Warto także dodać, że metoda na wskroś – mimo że podczas prania dywan jest intensywnie namaczany – nie pozostawia wilgoci. Materiał jest suszony, a do klienta trafia dywan gotowy do rozłożenia w pokoju. Cały proces czyszczenia odbywa się z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń, gwarantujących najwyższą efektywność zabiegu. Klienci korzystający z oferty Cleanserwis24 nie muszą dostarczać dywanu do firmy, usługa bowiem obejmuje także jego odbiór.

Zarówno odkurzanie, jak i pranie dywanu są zabiegami koniecznymi, które przywracają estetykę materiału, a także eliminują szkodliwe dla zdrowia roztocza oraz kurz. Wybierając sposób okresowej pielęgnacji dywanu, warto skorzystać z usług profesjonalistów, dysponujących nie tylko odpowiednimi urządzeniami czy skutecznymi detergentami, ale także wiedzą, pozwalającą bezpiecznie przeprowadzić pranie dywanu.

Udostępnij: