Pranie dywanów na wskroś. Co to oznacza?

Prawdziwym kłopotem dla każdego, kto ma w domu lub w biurze dywan, jest jego okresowe czyszczenie. Samodzielnie pranie jest nie tylko pracochłonne i mało skuteczne, ale także może przyczynić się do uszkodzenia delikatnego materiału, jeśli jest wykonywane nieumiejętnie. Rozwiązaniem tych problemów jest pranie dywanów na wskroś, czyli innowacyjną metodą, zapewniającą najwyższą efektywność zabiegu.

Jak sama nazwa wskazuje, dywan prany jest gruntownie, a woda i detergenty penetrują nie tylko runo, ale także głębsze warstwy materiału. Na pewno wielu z was zastanawia się, czy to bezpieczne, aby dywan tak intensywnie moczyć, przecież powszechnie uważa się, że im mniej wody podczas czyszczenia, tym lepiej? Tak, pranie metodą na wskroś jest w pełni bezpieczne i gwarantuje osiągnięcie zamierzonego efektu estetycznego.

Pranie dywanów metodą na wskroś, co to oznacza?

Zacznijmy od wyjaśnienia, jak dokładnie odbywa się pranie dywanów metodą na wskroś i co to oznacza? Usługa, z uwagi na stosowany proces technologiczny, nie jest realizowana u klienta. Dywan zabierany jest do specjalistycznej firmy, gdzie znajdują się urządzenia niezbędne do skutecznego wyczyszczenia dywanu, takie jak trzepaczki, wirówki czy profesjonalne odkurzacze przemysłowe.

Pierwszym krokiem jest gruntowne wytrzepanie dywanu, eliminujące zabrudzenia stałe. Wbrew nazwie, nie korzysta się z klasycznych metod ręcznych, znanych choćby z podwórek, ale dywan umieszcza się w automatycznej trzepaczce. W kolejnym etapie następuje właściwe namaczanie i szorowanie materiału, aż do uzyskania zadowalającego efektu. Co dalej dzieje się z dywanem?

Skuteczne pranie dywanów metodą na wskroś

Jak wspomnieliśmy, skuteczne pranie dywanów metodą na wskroś, jest procesem kilkuetapowym. Gdy dywan został wyszorowany, nadszedł czas na pozbycie się zabrudzeń. Materiał poddawany jest więc intensywnemu płukaniu, a następnie wirowaniu. Wirówka eliminuje nadmiar wody oraz pozostałości środków piorących. Odsączony w ten sposób dywan nie jest jeszcze w pełni suchy, dlatego też niezbędne jest jego rozwieszenie na minimum kilkanaście godzin.

Ten etap nie kończy zabiegu. W kolejnym kroku powierzchnia dywanu jest gruntownie odkurzana, a uzyskany efekt podlega dokładnej kontroli. Finalnie dywan przekazywany jest klientowi. Warto wspomnieć, że metoda na wskroś likwiduje nie tylko widoczne zabrudzenia, ale także kurz i roztocza znajdujące się w głębszych warstwach materiału – odpowiedzialne za alergie oraz nieprzyjemny zapach, jaki często trudno wyeliminować z pomieszczenia.

Pranie dywanów na wskroś w Warszawie to usługa realizowana przez nieliczne podmioty. Jeśli szukacie sposobu na przywrócenie dywanowi dawnego blasku – skorzystajcie z oferty Cleanserwis24. To kompleksowa propozycja, obejmująca nie tylko samo pranie dywanu, ale także jego odbiór i późniejsze dostarczenie do klienta.

Udostępnij: