Odkurzacz do prania dywanów – jaki wybrać i czy warto?

Właściciele dywanów często zadają sobie pytanie co robić, by z powodzeniem utrzymać ich nieskazitelny wygląd i funkcjonalność przez cały czas. Wówczas z pomocą do klasycznej wersji odkurzacza przychodzą modele z możliwością prania na mokro. Na rynku pojawiają się coraz nowocześniejsze odkurzacze piorące do dywanów. Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu?

W pierwszej kolejności należy odróżnić zwykły odkurzacz wodny od piorącego. Ten pierwszy wyposażony jest tylko w pojemnik na wodę i służy przede wszystkim do pozbywania się kurzu czy alergenów. Natomiast odkurzacz piorący do dywanów to urządzenie, w którym wbudowane są dwa zbiorniki – na roztwór wody z detergentem, a także na zbierane z dywanu zanieczyszczenia. Do uzyskania lepszego efektu zaleca się zainwestowanie w drugą opcję odkurzacza piorącego do dywanów.

Co musisz wiedzieć o praniu dywanów odkurzaczem?

Przed złożeniem zamówienia na odkurzacz do prania dywanów należy dobrać odpowiednią moc ssania. Nie zawsze jednak zakup i użycie nawet drogiego sprzętu przyniesie oczekiwane efekty. Niektóre odkurzacze piorące tworzą mokre plamy i nie usuwają brudu, który wniknął w głąb runa dywanu, sprawiając, że czyszczenie jest powierzchowne. Dużym zagrożeniem podczas samodzielnego prania dywanu odkurzaczem jest niepozbycie się wilgoci, co skutkować będzie przede wszystkim nieprzyjemnym zapachem, a nawet zniszczeniem materiału. 

Wadą większości odkurzaczy piorących jest fakt, iż zajmują sporo miejsca. Dla osób mieszkających na niewielkim metrażu będzie to spora przeszkoda. Kiedy jednak zdecydujemy się już na konkretny model, to nie koniec przygotowań do prania dywanu odkurzaczem. Istotnym etapem jest dobór odpowiednich detergentów do rodzaju materiału, z jakiego wykonany jest dywan, by nie zniszczyć jego struktury. 

Odkurzacz do prania dywanów kontra usługa specjalistów

CleanSerwis24 świadczy kompleksową usługę prania dywanów w Warszawie i okolicach. Warto oddać się w ręce naszych fachowców, by zaoszczędzić czas oraz mieć gwarancję całkowitego pozbycia się plam i nieczystości. Nasza firma oferuje innowacyjne i niezwykle skuteczne pranie metodą na wskroś, które pozwala pozbyć się pyłu i roztoczy z najgłębszych zakamarków tkaniny. Polecamy tą metodę szczególnie alergikom, właścicielom zwierząt oraz rodzicom dzieci, których pociechy często bawią się na dywanie. Nie musisz inwestować w odkurzacz do prania dywanów – z naszą pomocą zyskasz estetyczny i odświeżony dywan. Zapraszamy do współpracy!

Udostępnij: