Pranie dywanów na wskroś. Co to znaczy?

Termin pranie dywanów na wskroś to nic innego jak opis metody, jaką stosuje się do kompleksowego wyczyszczenia dywanu. Nie bez przyczyny w nazwie użyto stwierdzenia „na wskroś”, podczas prania bowiem usuwane są zabrudzenia nie tylko z runa dywanu, ale także z jego głębszych warstw. To doskonałe rozwiązanie między innymi dla alergików, uczulonych na kurz i roztocza.

Warto wspomnieć, że pranie dywanów w Warszawie, wykonywane metodą domową, usuwa jedynie bród umiejscowiony na powierzchni dywanu. Rzadko klasycznym odkurzaczem piorącym można dotrzeć do wnętrza materiału, gdzie znajduje się prawdziwe siedlisko bakterii, kurzu i roztoczy, będących przyczyną także nieprzyjemnego zapachu. Jak zatem przebiega pranie dywanów z wykorzystaniem innowacyjnej metody na wskroś?

Pranie dywanów na wskroś Warszawa

Pranie dywanów na wskroś w Warszawie odbywa się poza mieszkaniem klienta, ponieważ w procesie czyszczenia niezbędne są specjalistyczne urządzenia. W pierwszym kroku dywan jest trzepany, z wykorzystaniem automatów trzepiących, które usuwają z materiału wszelkie zabrudzenia o charakterze stałym. Dopiero po gruntownym oczyszczeniu można przystąpić do namaczania.

W kolejnym etapie przychodzi pora na aplikację środków piorących, które są ręcznie wcierane w materiał. Szorowanie wykonywane jest do momentu osiągnięcia zadowalającego efektu estetycznego. Po spłukaniu, w celu usunięcia nadmiaru wody oraz pozostałości brudu i środków piorących, dywan umieszczany jest w wirówce, a następnie wywieszany. Po wyschnięciu materiał odkurza się i gotowy, czysty dywan, można przekazać klientowi.

Pranie dywanów ile kosztuje

Wiele osób, zastanawia się – decydując się na profesjonalne pranie dywanówile kosztuje usługa? Koszty prania metodą na wskroś zależne są od kilku czynników. Pierwszym z nich jest wielkość dywanu. Innym elementem kształtującym cenę jest stan dywanu, czyli rodzaj zabrudzeń oraz obecność trudnych do usunięcia plam. Na koszt prania wpływa również materiał, z jakiego dywan został zrobiony.

Warto podkreślić, że pranie dywanu przywraca mu dawny blask, dzięki czemu znów staje się wyjątkową ozdobą mieszkania. Metodą na wskroś można odświeżyć nawet stare i mocno zniszczone dywany. To minimalizacja kosztów związanych choćby z zakupem nowego dywanu, którego wartość znacznie przekracza cenę usługi. Co więcej – pranie jest nieocenioną pomocą w walce z kurzem, czyli alergenem odpowiedzialnym za pogarszanie się stanu zdrowia osób zmagających się z uczuleniami.

Pranie dywanów na wskroś jest innowacyjną metodą usuwania zabrudzeń nie tylko z runa, ale także z głębszych warstw materiału. Kiedy warto zdecydować się na ten zabieg? Zawsze, gdy chcecie przywrócić dywanowi dawny blask! Wypranie dywanu tym sposobem gwarantuje bowiem doskonały efekt estetyczny, nieporównywalny z tradycyjnymi metodami.

Udostępnij: