Jak usunąć plamy wina z dywanu?

Dywany ocieplają wnętrze i sprawiają, że staje się bardziej przytulne. Utrzymanie w nieskazitelnej czystości tego elementu dekoracyjnego nie należy jednak do łatwych. Wystarczy chwila nieuwagi, by dywan nosił na sobie znamiona użytkowania. Dużym utrapieniem dla właścicieli dywanów są plamy z czerwonego wina. Często podczas spotkań towarzyskich zdarza się, że czerwony trunek ląduje na dywanie, co wprawia w zakłopotanie zarówno gospodarza, jak i gości. Plamy z czerwonego wina na dywanie można usunąć – jak to zrobić?

Najważniejszym etapem usuwania plam wina z dywanu jest niezwłoczne działanie, możliwie najszybciej po wylaniu się alkoholu na tkaninę. Domowych sposobów pozbywania się plam z wina jest kilka – radzi się zasypać zabrudzenie obfitą ilością soli kuchennej, mąki ziemniaczanej, użyć roztworu mydła z ciepłą wodą lub wykorzystać piankę do golenia. Powyższe metody mogą jednak zaszkodzić bardzo delikatnym dywanom i zniszczyć ich strukturę. Dlatego kiedy zależy Państwu na sprawnym i profesjonalnym usunięciu plam wina z dywanu, warto skorzystać z pomocy fachowców.

Pranie plam z czerwonego wina

Siedziba naszej pralni znajduje się w Warszawie, przy ulicy Spornej 2f. Właśnie na Ursynowie wykonujemy dla Państwa pranie dywanów na wskroś. Do pozbywania się plam z czerwonego wina i nie tylko, używamy profesjonalnych, niemobilnych maszyn. Mając na uwadze Państwa potrzeby i niewielką ilość czasu w ciągu dnia, proponujemy pranie dywanów z odbiorem. Oznacza to, iż zabierzemy dywan z wyznaczonego miejsca, a po wykonaniu usługi, zwrócimy go do domu czy biura. Pozwala to Państwu zaoszczędzić znaczną ilość czasu, a także zagwarantować bardzo skuteczne pranie dywanów.

Zanim przejdziemy do realizacji usuwania plam z wina, rozpoznajemy materiał i rodzaj runa dywanu. Pozwala to na dobranie odpowiedniego preparatu, który nie zniszczy tkaniny i przede wszystkim całkowicie usunie powstałe zabrudzenie. Następnie mierzymy dywan, aby móc zaproponować zoptymalizowaną wycenę usługi prania dla mieszkańców Ursynowa. Usuwamy plamy z czerwonego wina na dywanie w kilku etapach – trzepiemy, namaczamy, pierzemy i szorujemy, a następnie dokładnie wirujemy i suszymy dywan do momentu zadowalających efektów.

Plamy z czerwonego wina na dywanie? CleanSerwis24!

Zapraszamy do kontaktu osoby, które potrzebują pomocy przy usunięciu plam czerwonego wina z dywanu i nie tylko. Świadczymy kompleksowe usługi prania dywanów na Ursynowie w atrakcyjnych cenach. Podczas pierwszej rozmowy ustalimy szczegóły czyszczenia dywanu oraz przedstawimy wycenę. Pozostajemy do Państwa dyspozycji i służymy radą, gdyby pojawiły się jakikolwiek pytania.

Udostępnij: